Kjører du lønn med de samme ansatte, tilleggene og trekkene måned etter måned?
Tripletex har ikke en egen «Kopier»-knapp for lønnskjøringer, men det meste hentes automatisk inn på lønnsutbetalingen du oppretter. Når du oppretter en ny lønnsutbetaling, henter Tripletex automatisk alt som er registrert på dine ansatte, som lønn, faste tillegg og trekk, godkjente timer og godkjente reiser og utlegg.
Legger du inn de samme lønnsradene manuelt hver gang?
Hvis du legger inn de samme tilleggene eller trekkene manuelt på hver lønnskjøring – for eksempel elektronisk kommunikasjon (mobiltelefon), kantinetrekk eller ekstra skattetrekk, kan du i stedet legge dem inn som faste tillegg/trekk. Da kommer de automatisk med på neste lønnskjøring.
Les mer om hvordan du legger inn faste tillegg og trekk på en ansatt her, eller på flere ansatte samtidig her.
For trekk/tillegg som alltid skal med, selv når du kjører lønn flere ganger i samme måned, anbefaler vi å manuelt legge til trekk/tillegg på lønnskjøringen.
Tips!
Visste du at du kan legge til lønnsrader på flere ansatte samtidig i lønnskjøringen? Klikk på «Legg til lønnsrader» øverst til høyre på lønnsbilaget for å legge til.