Denne veiledningen gjelder for deg med Bankintegrasjon via Autopay.
Har du en godkjent betaling som har passert forfall, men ikke fått riktig status i betalingsoversikten? Da mangler det oppdatering av status på betalingen. Dette kan være fordi returfilen fra banken ikke er mottatt.
Tripletex korrigerer automatisk 7 dager etter forfallsdato betalinger med status som henger. Status oppdaterer seg til «Bokføring av betalingen ble stanset».
Vil du endre antall dager systemet sjekker betalinger som henger? Les mer her.
Status | Forklaring |
Bokføring av betalingen ble stanset. Årsak: Det er for lenge siden statusen på betalingen ble oppdatert. Gå til bilagsmottaket for å bokføre betalingen.
Manglende oppdatering fra bank: Vi kan dessverre ikke oppdatere statusen fra banken på denne betalingen. Vennligst sjekk bankutskriften for betalingsstatus og oppdater bilaget manuelt. |
Det har gått mer enn 7 dager siden forfall og vi har ikke fått noen tilbakemelding fra banken om at betalingen er utført. Betalingen har lagt seg i bilagsmottaket der du kan slette den eller bokføre den. Sjekk i banken om betalingen har gått ut. Hvis den har gjort det, så klikk på «Bokfør» på betalingen under Bilag > Bilagsmottak. Har betalingen ikke gått ut av bank, huk av på betalingen i Bilag > Bilagsmottak, klikk på de tre prikkene øverst til høyre og velg «Slett». Du kan registrere betaling på nytt på bilaget når betaling er gjennomført. |
Bokføring av betalingen ble stanset, og bilaget ble lagt i bilagsmottaket. Bokføringen har senere blitt slettet. |
Det har gått mer enn 10 dager siden forfall og vi har ikke fått noen tilbakemelding fra banken om at betalingen er utført. Betalingen la seg i bilagsmottaket, men er blitt slettet. Sjekk i Bilag > Slettede bilag for å finne igjen betalingen. |