For å kunne legge inn kontonummeret til en leverandør, trenger du denne tilgangen:«Kan endre kontonummer for betalinger på kunder/leverandører».
Med denne tilgangen får du opp seksjonen «IBAN/BBAN» på kunden. Så skriver du inn kontonummer, IBAN og SWIFT. Her går vi gjennom hvor du finner tilgangen og hvor du skriver inn kontonummeret til leverandøren.
Du må ha bankintegrasjon for å legge inn kontonummeret til en leverandør. Les mer om våre bankintegrasjonsløsninger her.
Slik finner du riktig tilgang:
Her tar vi utgangspunkt i hvordan du finner nødvendig tilgang på deg selv.
- Klikk på profilbildet øverst til høyre og velg «Min profil».
- Velg «Mer» og klikk på «Brukertilgang».
- Bla ned til seksjonen «Bankintegrasjon» og huk av tilgangen «Kan endre kontonummer for betalinger på kunder/leverandører».
- Klikk deretter på «Lagre.»
Slik legger du inn kontonummeret til leverandør:
- Gå til «Kunde > Kunde/leverandører» i hovedmenyen.
- Klikk deg inn på leverandøren du ønsker å registrere kontonummeret til.
- Bla ned til seksjonen «IBAN / BBAN» og legg inn kontonummer i kolonnen «Bankkontonummer». Her kan du også legge til IBAN og SWIFT til en utenlandsk leverandør.
- Klikk deretter på «Lagre».