Når man oppretter en kreditnota på en faktura solgt via Visma Finans, blir kreditnota sendt til kunde, og står som en åpen post i kundefordringer mot Visma Finans.
Når man videre får regressfaktura fra Visma Finans (per e-post), må det beløpet betales tilbake til Visma Finans:
Via fakturaoversikten og detaljer på kreditnotaen som ble utstedt i Tripletex, kan man benytte betalingsløsningen og tilbakebetale denne (evt manuelt via nettbank), og legge ved regressfaktura som underbilag. Da er poster på reskontroen gjort opp.
I detaljer på kreditnota velger man “Tilbakebetaling” via betalingsløsning eller manuelt i nettbank ved å trykke “Betaling” fra menyfeltet nede i bildet.
NB: Husk at du må bruke kontonummeret som er oppgitt på regressfakturaen fra Visma Finans når du gjennomfører tilbakebetalingen.